PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=171061}
6,0 64
oceny
6,0 10 1 64

Étoile
powrót do forum filmu Étoile

Po obejrzeniu "Black Swan" z Nathalie Portman sięgnąłem po mało znany thriller Petera Del Monte "Etoile". To fascynujące oba te filmy porównać. Jennifer Connelly w roli amerykańskiej baletnicy Claire, która trafia do Budapesztu i zostaje opętana przez ducha baleriny z 1891 roku. Owa balerina po raz ostatni zatańczyła właśnie w "Jeziorze łabędzim" Czajkowskiego. Jest w "Etoile" kilka uderzających podobieństw do "Black Swan":

1) otrzymanie bukietu czarnego kwiecia przez Claire z napisem "Welcome Home Natalie" (Natalie Portman, hahaha).

2) przejechanie baletnicy przez dorożkę (Winona Ryder w "Black Swan" trafia pod kola samochodu).

3) podobna tematyka utraty tożsamości

Film przyzwoity, nieco kafkowski, niestety zapomniany. Słaba rola Gary'ego McCleery.

khanate

Wielkie dzieki

ocenił(a) film na 7
Volturnus

Seans drugi.

Chyba jeszcze bardziej doceniłem "Etoile" po jego zakończeniu. To całkiem przyzwoity oniryczny fantasy thriller. W dodatku młodziutka Jennifer Connelly w roli baletnicy jest niesamowicie piękna, anielska, wręcz zjawiskowa. Dla takiej dziewczyny straciłbym kompletnie głowę. Nie mogłem się zwłaszcza napatrzeć na nią w trakcie sceny w parku przy stawie z pływającymi łabędziami. Na plus także Laurent Terzieff w roli przerażającego mistrza baletu oraz Olimpia Carlisi jako czarna królowa. Gary McCleery bardzo kiepski jako partner Natalie. Film stylowy, wysmakowany wizualnie, subtelny, z piękną ścieżką dźwiękową, ale dla wielu będzie pewnie nużący i pusty w treści.

Intrygująca tematyka czasu, do czego nawiązują obecne w "Etoile" zegary. Ma się momentami wrażenie jakby czas w "Etoile" się zatrzymał...

khanate

Gdyby mi ktoś kazał wybierać na jaki film miałbym się wybrać to Etoile wygrywa z Czarnym łabędziem.

ocenił(a) film na 3
Savant1

hands down ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones