PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843869}

Świnia

Pig
6,4 11 940
ocen
6,4 10 1 11940
6,5 25
ocen krytyków
Świnia
powrót do forum filmu Świnia

Ludzie nad czym te zachwyty? No OK Nicolas udowodnił,że jak chce to dalej potrafi być dobrym aktorem,ale sam film jest mocno przeciętny- ja po tych wszystkich zachwytach spodziewałem się czegoś o wiele ciekawszego.Delikatnie mówiąc nie porwała mnie ta historyjka - tak pół żartem,pół serio film dla wielbicieli trufli i gotowania - hahahaha.Ten obraz to ani dramat,ani thriller - taka lekko przynudzająca opowieść o kolesiu,który po stracie żony zamieszkał w głuszy ze świnką polującą na trufle,a póżniej mu tą świnkę zajumali.Zdecydowanie za dużo w tym filmie długich milczących ujęć - ja wiem ja wiem,to przecież takie "artystyczne" i "ambitne".Podsumowując - film do zobaczenia ze względu na Nicolasa i do zapomnienia.

ocenił(a) film na 9
kleju30

Tomasz albo trafia do Ciebie przeslanie jakie film ze soba niesie albo nie. Z cala pewnoscia nie sili sie on na artyzm a wrecz z niego szydzi jak i z nowomody i checi posiadania czegos dla samej przyjemnosci posiadania. Pokazuje ze zycie jak tak naprawde bardzo proste i piekne bez tego calego go.... ktorym sie otaczamy bo to nie daje szczescia - wrecz przeciwnie - sprawia ze jestes uwieziony w jakiejs chorej konwencji i musisz robic rzeczy ktore Ci nie leza ani troche. Pokazuje ze mozna miec to wszystko gleboko w du.... i nic sie tak naprawde wielkiego nie dzieje. Pokazuje ze najwazniejsze jest dbanie o relacje z tymi na ktorych Ci zalezy inaczej oni odchodza a Ty zostajesz ze swoim nieszczesciem ale za to masz - tylko co ? (moglbym zacytowac tutaj papa dance :) ) Bogaty czlowiek ktory koniecznie chcial udowodnic wlasnemu synowi ze nie da rady bez tatusia , po tym jak wykonczyl wlasna zone a pozniej nawet nie dal jej godnie umrzec mowi znamienne slowa - " Tak naprawde tu nie ma juz nic dla zadnego z nas" i to jest clue calego filmu. A ta swinka nie byla kolesiowi wogole potrzebna , tylko to byl jego najlepszy przyjaciel. Jesli film o tak waznych rzeczach jest sredni to naprawde nie wiem o czym musi byc film zeby nie byl naciagana piatka, zwlaszcza z tak genialna gra aktorska. Ten kucharz malo sie nie rozbeczal jak Cage do niego mowil.... ehhhh, po co ja sie produkuje , przeciez to tylko film o gotowaniu i szukaniu trufli ;)

ocenił(a) film na 5
magda_pik1990

Hahahaha - no przecież o tym gotowaniu i szukaniu trufli to napisałem tak z przymrużeniem oka.Wiesz - ja napiszę tylko jedno zdanie - film może być o byle pierdołach albo może mówić o mega ważnych rzeczach,ale najważniejsze żeby podczas seansu wywołał u mnie jakieś emocje - radość,smutek,wściekłość itd - a ten film nie poruszył u mnie ani jednej struny.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2
kleju30

U mnie poruszył struny. Rozciągały się w czasie ziewania.

ocenił(a) film na 8
kleju30

NIe udźwignąłeś.

ocenił(a) film na 8
magda_pik1990

Pięknie to ujęłaś. Ja daję solidną 8. Niektórzy po prostu nie potrafią dostrzec przesłania

kleju30

I jak to dobrze czytać opisy i opinie przed oglądaniem bo reklamowany film że jakis horror . A tu sie okazuje że film o facecie któremu ukradli świnie czyli ja bym padł ze znudzenia

kleju30

Jak zobaczylem jakim filmom dajesz 10 to mi sie juz wszystko wyjasnilo ;)

ocenił(a) film na 8
Jacek_Jeznach

Niektórzy tak jak ja na przykład dam 10 komedii Polskiej bo się świetnie bawiłem i nic bym nie zmienił ,przykład Chłopaki nie płaczą ..... Ale jak to się ma do oceny ZIELONEJ MILI na 10 albo Skazani na Shawshank 10 ! Oceniam filmy równie wysoko ale emocje podczas ich oglądania były zupełnie inne tych filmów nie da się porównać .Wiadomo że komedie to nie Arcydzieła ale jeśli oglądam najlepsza komedie w życiu to nie mogę dać 10 ? Przecież jest najlepsza ! Tak samo horror itd itp. Niech każdy ocenia tak jak chce ,jak jest 100 ocen na Filmweb już można sobie mniej więcej odpowiedzieć że film warto zobaczyć ! Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
kleju30

Niestety musze się z Tobą zgodzić,powolne,przymulające kino.Spodziewałem się czegoś lepszego.Jedynie co mi się podobało to miłość głównego bohatera do swojego zwierzęcego przyjaciela,że tak się dla niego poświęcał.Nie dla zarobku,a dla zwykłej miłości ;)

jazdowicz2666

Zapraszam na oglądanie netflixa i dać zarabiać na waszej naiwności. To co zagrał Cage to jest kino dla ludzi nie dla idiotów.

ocenił(a) film na 5
koczex

Oooo, a co takiego zagrał Cage?
Bo ja go pamiętam sprzed 30 lat, jak jeszcze chciało mu się grać. A tu? Chodził z jedną bezemocjonalną miną cały film a finałowa scena rozpaczy była tak żenująco kiepska, że reżyser ją pociął z żalu, żeby się ludzie nie śmiali.

Ale kiedyś to był dobry aktor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones