PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013944}

Bękart

Bastarden
7,6 8 059
ocen
7,6 10 1 8059
7,4 32
oceny krytyków
Bękart
powrót do forum filmu Bękart

temat przewodni: ziemniaki, temat poboczny: ziemniaki +końcówka sztuczna

ty jesteś rolnikiem?

tisoc

Rolnik, którego nudzą ziemniaki byłby jak pewien ordynator szpitala ze szczecina, którego brzydziłyby koperty. Przedmówca to raczej ktoś dla kogo proces wytwarzania spożywki zachodzi w sklepie poza godzinami otwarcia. A może produkty te teleportują się z innego wymiaru. Ot w lodówce pojawia się nabiał a w skrzynkach owoce i warzywa. I lepiej nie dociekać jak to się dzieje, to sprawy tajemnicze. Wiadomo, jeśli zbyt uparcie wpatrujesz się w otchłań... Uświadomienie sobie, że ziemniaki wymagają uprawy i związanego z tym nakładu sił i środków jest dla takiej osoby źródłem szoku porównywalnym z przyłapaniem własnych rodziców na seksie. Dobrze, że w filmie nie było sceny dojenia kozy bo trauma byłaby nie do przepracowania.

HamiIkar

jeśli zbyt uparcie wpatrujesz się w otchłań... otchłań wpatrzy się w ciebie...

tisoc

Zresztą przy tej okazji przypomniał mi się wspaniały obraz z Gerardem Depardieu pt. "Jean de Florette" a także "Manon u źródeł" jako kontynuacja. Tyle, że ja nie jestem zawodowym krytykiem, więc takie staromodnie konstruowane obrazy jak "Bękart" kupuję z przyjemnością. Film trafia w moje mało wysublimowane gusta. No i ziemniaki też lubię ;-)

HamiIkar

najlepsze są jednak z cebulką!

tisoc

Ale tylko w wanience z Walmartu.

Nie każdy film jest dla każdego. Mnie fascynowała każda scena w tym filmie i czuję niedosyt, że już się skończył.

użytkownik usunięty

wypędzenie adoptowanej córki dla plonu ziemniaków to raczej poważna sprawa, ale widzowie są różni, tak jak cały ten nasz różnorodny świat.

Ziemniaki lubię, Mada uwielbiam, zwłaszcza za "Jabłka Adama". Gdzie Mad, tam emocje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones