PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4068}
7,6 1 510
ocen
7,6 10 1 1510
7,0 4
oceny krytyków
Baryton
powrót do forum filmu Baryton

Film z fajnym klimatem lat trzydziestych XX wieku.Jest tu intryga,spryt,oszustwo i prawda nie do przyjęcia,o ludziach ich aspiracjach,zachłanności.Może sam śpiew "Barytona" Traviatiniego bym raczej wyciął,(ale od czego są piloty),to sam film naprawde da się obejrzeć.Chwilami przypomina sztukę teatralną.Kto lubi teatr powinien być zadowolony.

użytkownik usunięty
Anusiak

Też mi się podoba. Jest wszystko co w dobrym filmie być powinno. Fakt, też miałem wrażenie, że przypomina sztukę teatralną - wszak wszystko znmierza do finału, w którym Taviatini traci głos. I, jak w greckiej tragedii, Deus ex machina, nagle przychodzi "rozwiązanie" problemu.

Wedlug mnie przesłania w tym filmie są bardzo liczne, z każdego wątku płynie jakaś nauka: Oprócz wątku fałszywych przyajciół, samotności wsród udawanych adoratorów, wyzyskiwania talentu przez miernoty dla własnych celów, jest jeszcze to przesłanie końcowe, kiedy inicjatywę przejmuje niespodziewanie młody zwolennik Hitlera, homoseksualista, zapowiadając wykorzystanie talentu Mistrza dla celów politycznych. A, że z tego talentu pod koniec wiele nie pozostaje, to można odczytywać że to co nadchodzi, czego zwolennikiem jest wspomniany nazista Froelich, tak samo opiera się od początku na kłamstwie.

Ukłony i brawa dla gry Fronczewskiego, Zapasiewicza i Zaorskiego.

ocenił(a) film na 7

Mnie też film się podobał. Miał swój klimat i jeden niesamowity utwór, przewijający się przez cały film. Doskonała gra Fronczewskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones