PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 65 975
ocen
7,6 10 1 65975
7,5 57
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

Ten film to przerost formy nad treścią. Ilość scen seksu,w dodatku obrzydliwego jest tutaj pompowana. A tak naprawdę przekazu toto nie ma żadnego. Okropieństwo. Jedynie gra aktorska Emmy trzymała ten film, ale tak naprawdę film to wydmuszka i sprowadza znów kobietę do roli seksualnej zabawki. Dno,dno. Gdybym była sama w kinie to był wyszła z seansu,na wymioty mi się zbierało. To tyle.

Sanneya

Niestety również odnoszę wrażenie, że główna bohaterka została sprowadzona do słodkiej, zabawki, która przechodzi z rąk do rąk i jest kompletnie zależna od mężczyzn. Nie tak powinna wyglądać droga kobiet do niezależności. Kompletnie nie przekonuje mnie przemiana bohaterki. Wynudził mnie strasznie ten film i ucieszyłam się, jak się skończył i mogłam wyjść z sali kinowej.

ocenił(a) film na 3
Monika_Konoza

Trzeba było wyjść wcześniej. Szkoda czasu na oglądanie czegoś co po 30-40min męczy i gorszy widza. Przecież w telewizji po prostu przełączyłabyś kanał. W necie zamknęła stronę. Tak samo powinno być w kinie, nie podoba się film to po prostu idziesz do domu i wykorzystujesz ten czas (który zmarnowałabyś siedząc do końca) na coś lepszego.

ocenił(a) film na 6
FanArtZone

Zeby miec argumenty trzeba obejrzec do konca.Odczucia podobne.

Sanneya

Ja przez większość filmu miałam nadzieję, że to pieprz**ie się na potęgę to wątek przejściowy i zaraz skupią się na czymś innym, ale nadzieja okazała się płonna. Dawno tak się nie zawiodłam na filmie.

Sanneya

A ja mam pytanie, co sprawia, że odbierasz seks pokazany na ekranie jako obrzydliwy? Czy to, że odbywał się z kobietą z umysłem dziecka czy też to, że jej partnerzy byli przypadkowi oraz dostawała za niego pieniądze?

justmagdalena

Pytam poważnie.

justmagdalena

Przedziwne pytanie. A Ciebie nie brzydziło to w jaki,sposób jest tu pokazana bohaterka? Już nie mówiąc o scenie,gdzie ojciec przyprowadził dzieci! Żeby oglądały go jak kopuluje. Ja się pytam w czyjej chorej głowie narodził się pomysł,żeby "rozwój" bohaterki prowadził przez bycie dziwką?? To było wstrętne i obrzydliwe.

Sanneya

Może mam po prostu za dużo lat albo więcej akceptacji i zrozumienia, że najstarszy zawód świata nadal istnieje, nie wiem, ale po prostu przyjęłam do wiadomości, że taka jest fabuła filmu, tak sobie to wymyślił scenarzysta, taką historię.

justmagdalena

Nazwała seks "obrzydliwym" i o to zapytałam, nie o to, jak jest ukazana bohaterka i dlaczego zostaje prostytutka. Bo nie samo jej zostanie kurtyzana nazwałas obrzydliwym, tylko seks.

justmagdalena

Ciekawi mnie perspektywa innych, stąd pytanie.

justmagdalena

Przepraszam za wielokrotne wątki, miałam problem z zawieszającym się filmwebem. I miało być "nazwałas" a nie "nazwała".

justmagdalena

Coz, tez nie rozumiem tego oburzenia o seks, choc moim zdaniem bylo go zbyt wiele. Jakby nie bylo to wlasnie jest naturalny etap rozwoju czlowieka i jakby sie nie zaslaniac moralnoscia, to kazdy sie z tym tematem zmierzy :) a bohaterka rozwijala sie na wszystkich frontach az wybrala wlasna sciezke, wiec nie uwazam by na tym jednym ten film sie konczyl.

justmagdalena

No i ja się z tym nie zgadzam.

Sanneya

Ok, czyli nie o sam seks chodziło, tylko o to jaką drogą została przez scenarzystę poprowadzona bohaterka, rozumiem. Faktycznie taki wybór jest dyskusyjny, co widać również w innych wątkach na forum

ocenił(a) film na 1
Sanneya

Dokładnie miałam tak samo :( Mąż wybrał film niestety...

ocenił(a) film na 4
sylwia_p_2

No i co z tego, że mąż wybrał? Zrobiłaś mu awanturę? U nas z kolei to żona wybrała film, ale niczego jej nie zarzucam, bo oboje wcześniej tego filmu nie oglądaliśmy a oboje się zawiedliśmy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones