PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006146}
6,2 3 906
ocen
6,2 10 1 3906
3,0 3
oceny krytyków
Prorok
powrót do forum filmu Prorok

Zacznijmy od tego, że nie jest to film wychwalających kościół. Opowiada o prześladowaniach kościoła przez rząd, a także o strajkach które zaczynały wybuchać w społeczeństwie. Nie jest nudny, jest interesujący i ciekawy. Głowni bohaterzy doskonale zagrali swoje role, także cały scenariusz i fabuła jest zwięzła, nie nudziłem się. Na pewno warto obejrzeć ten film aby zobaczyć dokładny obraz działań komunistów podczas okupacji i dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszego kraju.
Polecam, jakbym miał ocenić 7/10

Interesujaca

Aha….:)

Interesujaca

Szkoda tylko, że z tej historii sam kościół nie wyciągnął wniosków takich jak należy - i współcześnie razem z podobną władzą ochoczo prześladuje obywateli.

Jeszcze ściągając za to od nich lichwiarski haracz :)

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

Moim zdaniem to jeden z większych plusów tego filmu - uwypuklenie, jak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, jak z piewców wolności i światła nadziei dla uciśnionego ludu kk stał się rozpolitykowaną tubą propagandową kolejnego opresyjnego rządu.

Sol89

KK się wcale "nagle i cudem" nie zmienił z piewców wolności - bo nigdy nim nie był.
On nim tylko bywa - kiedy sytuacja polityczna pozbawia go (słusznie) wpływu na rządzenie państwem.
Poza tym to instytucja z dawien dawna bazująca na ślepym posłuszeństwie i niezadawaniu niewygodnych pytań, nieskrępowanej niczym wolności chce (i ją tutaj ma) tylko dla siebie.

ocenił(a) film na 3
Sol89

W punkt. Gomółka i spółka nie raz kojarzyli mi się z partyjniakami z PIS-u. Jedyna różnica jest taka, że ci współcześni romansują z Kościołem a poprzedni z nim zaledwie flirtowali.

ocenił(a) film na 10
Interesujaca

Tez jestem milo zaskoczona. Naprawdę dobry film

agnieszkawalczak75

Bardzo dobry film . Jestem zadowolona .Polecam

ocenił(a) film na 4
luczakmaciej

Bardzo słaby film, chatoczne sceny + science fiction w kadrach siłowych, wyszliśmy kompletnie zawiedzeni. Niestety już po 1 minucie i obejrzeniu sponsorów filmu można się było tego spodziewać. Kompletna klapa. To nawet Gierek choć słaby to był bardziej wiarygodny.

Tomasz_Osipowicz

Ja nie jestem operatorem kamer czy od kadrów siłowych . Jeżeli chodzi o przekaz filmu do mnie trafił . Ja polecam .:) Gierek też mi się podobał .

ocenił(a) film na 10
Tomasz_Osipowicz

Dokładnie przekaz .Film bardzo nas poruszył.
To nie film akcji tylko prawdziwa historia polski.
Polecam dla prawdziwych Polaków .

ocenił(a) film na 5
Tomasz_Osipowicz

Nie było tam w ogóle Gierka

ocenił(a) film na 5
Interesujaca

Oglądaliśmy inne filmy

8azyl1szek

Każdy ma inne poczucie estetyki jak to mawiają i inne wartości, i własne zdanie

Interesujaca

Dla mnie dobry przekaz. Dobry film, miło się oglądało.

Interesujaca

Widzę, kolejne konto założone żeby podbić ocenę filmu. Żałosne

coton93

Założone żeby dodać rzetelny komentarz… jak wyjdzie coś ciekawego w kinie na co będę szła albo jak znajdę czas między uczelnia, praca, kursami na oglądanie jakiś wypocin na netfixie to tez dodam komentarz. Nie kady ma czas na takie pierdoły non stop ;) ludzie maja różne pasje, niektórzy hejtowanie każdego wszędzie.

Interesujaca

Rzetelny komentarz?
Trollu nie ośmieszaj się :)
Najpierw napisałeś - "jakbym miał" i "nie nudziłem się", a kilka dni później - "będę szła" :)

pawelk1504

może jest gender-fluid ;)

Interesujaca

Mnie się wydaje jednak że film ociepla wizerunek narzuconego przez Moskwę reżimu . Nie czuć tej grozy jaką budziła bezpieka . Nie da się pokazać heroizmu , niezłomności i wielkiej moralności prymasa , tak pobłażliwie traktując ten bandycki i zwyrodniały aparat .

ocenił(a) film na 4
Interesujaca

Film próbuje być "interesujący i ciekawy" (jak zostało napisane) dodając napięcia muzyką wyjętą z finału thrillera. Przecież to wygląda jakby oni zaraz mieli zacząć do siebie strzelać nawzajem a tu (o matko!) konfiskują powielacze, a następnie milicjant uderza kobietę, bo tak było w scenariuszu i reżyser tak kazał zrobić. Doskonale zagrane role? Naprawdę? Tak płasko, nieludzko... Sztucznie wypowiadane kwestie. Film tak poważny, że z Gomułki, antagonisty, robi pajaca, pośmiewisko. Dialogi też niedobre. Nieciekawe, nieprawdziwe. Tak, ale generalnie jest oglądalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones