Jan BatoryI

7,4
288 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jan Batory

Top

użytkownik usunięty

Jakie filmy Batorego uważacie za najlepsze ? Przedstawcie je tu w fromie topu od najlepszego do najgorszego.

PRZERAŻAJĄCE!!!! Jeden wpis tylko??? To pokazuje jaką pozycję ma u nas Jan Batory - jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych. Przykre to bardzo.
Moim zdaniem Batory nakręcił jeden z dwóch-trzech najwybitniejszych filmów w historii polskiej kinematografii - Odwiedziny Prezydenta.
Każdy film Batorego był inny. Szkoda, że tak wcześnie odszedł (w wieku lat 60). Nie pozostawił po sobie zbyt wielu filmów, ale te które nakręcił warte są odkrycia.

użytkownik usunięty
wojteczek

bez przesady. Owszem Odwiedziny prezydenta to rzecz wybitna,ale talentu reżyserskiego w takich gniotach jak Skradziona kolekcja,O dwóch takich czy zapach psiej sierści,nie pokazał :/
Jezioro osobliwości,Con amore i Karino to też już inny Batory raczej skoncentrowany na ukazaniu problemów uwczesnej młodzieży (i zapewnieniu melodramatycznego klimatu) niż dobrej strony wizualnej.
wyjątkiem jest wspomniane OP i Lekarstwo na miłośc jedna z najlepiej nakręconych komedii w powojennej Polsce.

Naprawde w mojej top 5 polskich rezyserow...Ciezko powiedziec od najlepszego do najgorszego...Ale na pewno czolowka to wspomniany film Odwiedziny Prezydenta ,Ostatni Kurs,Spotkanie ze Szpiegiem, Lekarstwo na milosc i inny temat - Jezioro Osobliwosci... Szkoda ,ze tak malo nakrecil filmow:/

wojteczek

No może mnie trochę poniosło ;) Ale 'Odwiedziny...' i tak są dla mnie w czołówce polskiej (światowej) kinematografii.

wojteczek

"Odwiedziny prezydenta" jak najbardziej!
Drugie miejsce ma u mnie "Dancing w kwaterze Hitlera", trzecie - "Lekarstwo na miłość".

czipsy_dwa

"Lekarstwo na miłość" - 10/10 - doskonała komedia romantyczna z wątkiem kryminalnym. Do dziś najlepsza w historii polskiego kina. Plus duet Kalina Jędrusik i Andrzej Łapicki - nie do zapomnienia
"O 2 takich co ukradli księżyc" - 7/10 - przesympatyczna zabawa z dwoma urwisami.

AutorAutor

Lekarstwo na miłość - też dla mnie genialna komedia i zupełnie nie doceniana! Jak powtarzają - oglądam. Byłam nastolatką, gdy zachwycałam się Jeziorem osobliwości i Con amore. Będąc już dorosłą, odkryłam, że to wszystko reżyserował Jan Batory. Za mało mówi się o tym reżyserze.

1. Lekarstwo na miłość - 8/10 ^^
2. Odwiedziny Prezydenta - 8/10
3. Zapach psiej sierści - 7/10 (uwielbiam kiedy oni są sami i mają tą całą intrygę kryminalną w dupie)
4. Jezioro osobliwości - 6/10 (Jan Monczka lubi to)
5. Ostatni Świadek - 6/10
6. Dancing w kwaterze Hitlera - 6/10 (Boże cofnij czas i spraw żeby Łukaszewicz nigdy się nie urodził -.-)
7. Karino - 6/10 (na propsie ponieważ Karol)
8. Con Amore - 6/10 (oglądać zaraz po Życiu Wewnętrznym Koterskiego XD)
9. Skradziona kolekcja - 4/10 (oh god why)
10. O dwóch taki co ukradli księżyc - 2/10 (teoria spiskowa ! a Kondrat kłamie)

widziało się Spotkanie ze szpiegiem,Podhale w ogniu i Ostatni kurs ale mam syndrom niedzielnego poranka i nic nie pamiętam *.*

radoslawnietoslawski

syndrom niedzielnego poranka:-)
w nagrodę lekarstwo:
https://www.youtube.com/watch?v=1s07Mmgu2yY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones