Wojciech Wójcik

Jerzy Wojciech Wójcik

7,2
736 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Wójcik

- "Ekstradycja" to najlepszy serial kryminalny jaki kiedykolwiek powstał,(3 była troche słabsza, ale uratowały ją fajne teksty"),

- "Prywatne śledztwo" - jedna z najlepszych ról filmowych Wilhelmiego w roli Skoneckiego zdesperowanego człowika chcącego odnaleść morderce swojej rodziny.

- "Trójkąt bermódzki" - rewelacyjny kryminał o trójce przyjaciół dokonujących "zbrodni doskonałej".

- "Trzy dni bez wyroku" - chyba nikt o nim nie wspomniał początek kariery Żmijewskiego, który wcielił się w postać Mruka uciekiniera z poprawczaka a Pyrkosz gliniarza "Rzeżnika", który go ściga.

- "Tam i z powrotem" - obsypany wieloma nagrodami, oparty na faktach, Gajos, który zagrał jedną z najlepszych ról w swojej karierze, Frycz, Lubaszenko i Baka nie wypadli o wiele gorzej od niego.

- "Ostatnia misja" - rewelacyjny film sensacyjny z plejadą gwiazd: Lukas, Gajos, Fronczewski, Baka, Żmijewski, Wilczak, Kozłowski, Stenka, Zbrojewicz.... - bardzo dobrzy w swych rolach.

To są jedyne produkcje Wójcika jakie obejżałem (z wyjątkiem "Sfory")i śmiało moge stwierdzić, że to jedne najlepszych filmów jakie w życiu obejżałem. Jeżeli te filmy do was nie trafiają, to nie wiem, co wy oglądacie.

U Wójcika takie ikony jak Wilhelmi, Gajos, Kondrat, Fronczewski zagrały jedną z najlepszych ról w swej karierze.
Jego produkcje wybiły (albo znacznie zwiększyły) popularność Żmijewskiemu, Wilczakowi, Zielińskiemu, Dębickiemu, Kolbergerowi, Peterowi Lukasowi czy Marii Pakulnis albo nawet Rywinowi którzy zagrali u niego swe w większości najważniejsze role.

Olgiert Halski, Nadieżda Tumska, Jurij, Mruk, Rafał Skonecki, Andrew Kostynowicz, Andrzej Hoffman, Sawka, Zaicew, Boss Iwanow, Struna, -<Jarek-Henryk-Ludwik>, Bruno, Kowalski, Muran, Sachar, Gundis, Sumar, Jerzy z UOP, Szawłowski, Kamil Zybertowicz, Rzeżnik, Niewczas, Klimek, Tuwara... to postacie, które przeszły już do polskiej klasyki, a wszystko przedewszystkim dzięki Wojciechowi Wójcikowi.


P.s. Fakt bolesne jest to "Na dobre i na złe" czy "Sfora" w jego filmografii...

Lukasz7890

Dlaczego Sfora? To bardzo dobry serial, z klimatem. Uważam ze działa na jego korzyść a nie odwrotnie. Fakt 2 cześć czyli Falszerze minimalnie gorzej, ale tez daje radę. świetny reżyser, ja bym mu nic nie zarzuciła. A co do Sfory to myśle ze Twoja ocena jest zdecydowanie zbyt surowa, choć masz do niej absolutne prawo. Ja natomiast z czystym suminiem bym ten serial poleciła ludziom.

bongo_2708

Ekstradycja ,czy Trzy dni bez wyroku to są jedne z lepszych filmów,a wiesz niektórzy ludzie wolą oglądac jakieś chuowiny amerykanskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones