Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 3 Czarne lustro sezon 3, odcinek 4
odcinek Czarne lustro (2011)

San Junipero

1h
8,0 9 628
ocen
8,0 10 1 9628
Czarne lustro
powrót do forum s3e4

A ja...

ocenił(a) serial na 9

A ja klasycznie. Klasycznie musze wystapić przeciwko temu co pisze reszta.
Odcinek dość słaby.
Dobra ale po kolei.

Po 1 pokazuje "pozytywne" aspekty eutanazji - tutaj Netflix pokazuje swoja prawdziwa twarz od dawna wspierając takie ruchy/poglądy. Już za samo to ocena odcinka startowała od 5 gwiazdek i dalej tylko spadała.
Po 2 brak klasycznego "czarno-lustrowego" zakończenia.. Dostaliśmy szczęśliwych bohaterów odjeżdżających do zachodzącego słonca.
A, że faktycznie nie żyją? "Bo rosdziny wyszły im na przeciw i zabiły ich" to trudno...
po 3 Brak klimatu "Black mirror", brak czegoś co trzyma w napięciu.

Na plus ( i to mocno zawyżyło ocene) klimat lat 80.

Zreszta cały ten sezon 3 jest dość słaby. Gośc z chipem który pokazuje (chip) mu zwykłych ludzi jako potwory, posmiertna miłość dwóch dziewczyn (tu bynajmniej nie chodzi o sama milość a o bardzo słaby sposób jej przedstawienia)
Sezon ratuja odcinki 2 i 6.
Reszta siermiężna lub do bólu trywialna.

ocenił(a) serial na 7
Wizard1984

Chciałbyś na zawsze być w takim San Junipero? Ja nie, a bohaterki tak właściwie nie mają już wyboru i nie mogą przerwać takiego życia. Jak dla mnie to właśnie jest ta dystopijność

ocenił(a) serial na 7
Wizard1984

Komentuj proszę odcinek A nie cały sezon następnym razem.

ocenił(a) serial na 9
milosz192

w 90 proc mojej wypowiedzi skomentowałem odcinek. Dopiero na koniec pokusiłem się o refleksje nt sezonu.

ocenił(a) serial na 10
Wizard1984

Jakie te twoje argumenty przeciw są śmieszne i słabe xD

- "pokazuje "pozytywne" aspekty eutanazji - tutaj Netflix pokazuje swoja prawdziwa twarz od dawna wspierając takie ruchy/poglądy. Już za samo to ocena odcinka startowała od 5 gwiazdek i dalej tylko spadała." Co? Kompletnie nie rozumiesz idei. 

- "brak klasycznego "czarno-lustrowego" zakończenia" No i co z tego, jeśli taki był zamiar reżysera?

- "Brak klimatu "Black mirror", brak czegoś co trzyma w napięciu." Klimat jest i to mocny, tyle że przyszłość w serialu nie pokazuje negatywnych konsekwencji rozwoju technologii, czy to źle?

To niesamowita wizja życia po śmierci, gdzie możliwości i czas są nieograniczone.

Jedynym minusem takiego życia jaki dostrzegam, to pewność że nie da się tego przerwać i będzie się tam trwało praktycznie w nieskończoność. Dla jednych koszmar, dla drugich nieskończona sielanka. Z drugiej strony, każdy kto tam przechodził, sam podjął taką decyzję.

ocenił(a) serial na 9
Kamil_1997

Dodałabym jeszcze, że tylko ktoś, kto nigdy nie cierpiał może nie potrafić docenić niesamowitości tego odcinka. Eutanazja? Jakim prawem ktokolwiek z Was pozwala sobie na ocenę tego, że ktoś może zwyczajnie nie chcieć 'żyć', gdy jego życie opiera się tylko na byciu podłączonym do aparatury od 40 lat, bez opieki i zainteresowania że strony rodziny, bez doświadczenia pełni życia przed śpiączka? Kto nie wybrałby opcji 'przeżycia', choćby na niby, tego wszystkiego co mógł doświadczyć gdyby nie wypadek? Pewnie odpowiedź powinna należeć jedynie do osób, które w takiej sytuacji się znalazły lub tych, które mają na tyle empatii i otwartości żeby umieć postawić się w takiej sytuacji. Poza tym śmieszne jest używanie argumentu, że netflix promuje eutanazję, skoro przedstawiony obraz eutanazji bezpośrednio wiązał się z opcją życia w San Junipero - skoro w prawdziwy życiu takiej opcji nie ma, to jakie to niby promowanie eutanazję? Promowanie wymyślonej wizji eutanazji? Hmm no na pewno ktoś pomysli, że San Junipero istnieje i dlatego zdecyduje się na eutanazję.. XD

ocenił(a) serial na 8
xxxaaaxxx

Nie myl eutanazji z prawem do samobójstwa.

ocenił(a) serial na 8
xxxaaaxxx

W pierwszym wpisie uzasadniasz ocenę na max. 5 za wspieranie eutanazji, a w drugim piszesz, że tylko osoby, które są w takiej sytuacji mogą to ocenić i same zdecydować o swoim losie (czyli praktycznie obecna definicja eutanazji), co trochę się nawzajem wyklucza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones