PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8756}
7,4 2 295
ocen
7,4 10 1 2295
7,0 3
oceny krytyków
Pokój z widokiem na morze
powrót do forum filmu Pokój z widokiem na morze

Frapujący i z nie małym wcale napięciem - tak jednym zdaniem opisałbym "Pokój z widokiem na morze". Ale jest też strasznie biedny w sensie produkcyjnym: jest parę nieścisłości, naiwności i uproszczeń tak, jakby zabrakło czasu i pieniędzy realizatorom (takie czasy). Gra Holoubka oszczędna, ale taką grał postać, więc nie egzaltujmy zbyt jego wykonania. Fronczewski - dokładny i zdecydowany. Marek Kondrat jako drugoplanowa ciekawostka dla współczesnego kinomana. Muzyka - co jest znakiem tamtych lat - oczywiście "instrumentalno-klasyczna". To po latach nie zawsze wychodzi filmowi na korzyść i w tym przypadku tak jest: muzyka jest tak nudna i obojętna, że mogłoby jej wcale nie być. Na szczęście fabuła jest na tyle wciągająca, że nam to rekompensuje...

Jak dla mnie, przesłanie tego filmu jak najbardziej zasługuje na uwagę. Jak pomóc człowiekowi - farmakologią (właściwą psychiatrii) czy terapią (właściwą psychologii)? Film jest rzadko spotykaną w kinie ilustracją dialogu tych metod.

michal_skory

powinno być "aktora", a nie "autora". Pomyliłem się.

michal_skory

Nie przejmuj się! Mi się kiedyś zdarzyło napisać "kawa" zamiast "trawa".

ocenił(a) film na 8
michal_skory

Nie bardzo rozumiem sens tematu posta.

ocenił(a) film na 7
KRISPO_DE_PALMA

Wszystko się zgadza. Ten post nie posiada żadnego sensu.

ocenił(a) film na 7
michal_skory

Sam jesteś E=mc² :P

użytkownik usunięty
michal_skory

Kondrat to miał w tym filmie role co najwyzej trzecioplanową.

Do tego wyglądał jak facet, który prowadzi kanał Z Dupy na youtube, tzw. Maciej z Dupy, czyli Człowiek Warga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones